Гемодинаміка та кисневий режим при реперфузії печінкового трансплантата
DOI:
https://doi.org/10.25284/2519-2078.4(65).2013.105147Ключові слова:
гемодинаміка, реперфузія, трансплантація печінкиАнотація
Центральну гемодинаміку та кисневий режим вивчено у 13 хворих у період реперфузійної стадії ортотопічної трансплантації печінки. Реперфузійна стадія супроводжується значними порушеннями гемодинаміки та кисневого транспорту. Гіпердинамія кровообігу на тлі зниженої системної судинної резистентності загрожує розвитком тканинної гіпоксії. Найзначніші зміни гемодинаміки та утилізації тканинами кисню спостерігали протягом перших ЗО хв реперфузійної стадії. Споживання тканинами кисню відновлюється через годину після залучення печінкового трансплантата у кровообіг. Запропонований протокол інтенсивної терапії дав змогу уникнути інтраопераційної летальності.Посилання
Киселева Е.А., Вабищевич А.В., Ушакова И.А. и дp. (2011) Эпидемиология постреперфузионного синдрома при ортотопической трансплантации печени. Анестезиология и реаниматология, N 5, с. 31-24.
Aggarwal S., Kang Y.G., Freeman J.A. et al. (1987) ostreperfusion syndrome: cardiovascular collapse following hepatic reperfusion during liver transplantation. Transplantation Proc; 19 (suppl.3): 54-55.
Anesthetic principles for organ transplantation (Ed. by D.R.Cook, P.J. Davis) (2008). NY: Raven Press Ltd. : 3948.
Ramsay M.A., Suygert T.H. (1996) Anesthesia for liver transplantation. In Busuttil R.W., Klintmaln G.B. (eds): Transplantation of the liver. W.B.Saunders Co., Philadelphia: 419-434.
Webster N.R., Bellamy M.C., Lodge J.P., Sadek S.A. (2009) Haemodynamics of liver reperfusion: comparison of two anaesthetic techniques. Br J Anaesthesia;72: 418-421. https://doi.org/10.1093/bja/72.4.418
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2013 С. М. Гриценко, В. А. Собакарь, В. В. Саленюк
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).