Застосування методу нейромережевого моделювання для дослідження ефективності нейропротекторів у найгострішому періоді мозкового інсульту і у разі тяжкої черепно-мозкової травми
DOI:
https://doi.org/10.25284/2519-2078.4(57).2011.108625Ключові слова:
мозковий інсульт, тяжка черепно-мозкова травма, кількісна ЕЕГ, спектральна потужність, когерентність, метод нейромережевого моделювання, інтегральний кількісний аналіз, реактивність ЦНС, нейропротекціяАнотація
Проведено нейромережевий аналіз електричної активності мозку людини у разі тяжкої черепно-мозкової травми (ЧМТ) та в найгострішому періоді мозкового інсульту (МІ), створено системи автоматичної класифікації електроенцефалограм пацієнтів з ЧМТ і МІ різного ступеня тяжкості. Визначено об’єктивні критерії ефективності застосування нейротропних препаратів у пацієнтів з МІ і ЧМТ за допомогою методу інтегрального кількісного аналізу ЕЕГ-патернів і вивчення реактивності мозку у відповідь на фармакологічну дію. Виявлено нейротропні препарати, ефективність застосування яких залежить від початкових ЕЕГ-параметрів, -Тіоцетам, Цераксон, Цереброкурін і Нейромідин. Застосування цих препаратів з нейрофізіологічним моніторуванням з урахуванням типу фармакологічної реакції дасть змогу значно підвищити їхню ефективність.
Посилання
Moppett J.K. (2007) Traumatic brain injury: assessment, resuscitation and early management. Br J Anaesth; 99: 18-31.
Helmy A., Vizcaychipi M., Gupta A.К. (2007) Traumatic brain injury: intensive care management. Br J Anaesth; 99: 32-42.
Новиков B.E. (2007) Возможности фармакологической нейропротекции при черепно-мозговой травме. Психофармакология и биологическая наркология, Т. 7, вып. 2, с. 1500-1508.
Острова Т.В., Черній В.І., Шевченко А.І. (2004) Алгоритм діагностики реактивності ЦНС методами штучного інтелекту. Д.: ІНШІ МОНУ і НАНУ «Наука і освіта», 180 с.
Черний В.И.(2009) Ишемия мозга и стратегия церебропротекции // Доклад на 5-м Международном междисциплинарном конгрессе «Нейронаука для медицины и психологии», Судак, 2009.
Справочник по прикладной статистике (1990) В 2-х т.: Пер с англ, под ред. Э. Лойда, У. Ледермана, С.А. Айвазяна, Ю.Н. Тюрина. М.: Финансы и статистика.
Островая Т.В., Черний В.И., Андронова И.А. (2007) Исследование реактивности ЦНС в ответ на фармакологическое воздействие (Тиоцетам). Междунар. неврол. журн., N.92(12), с. 53-62.
Лях Ю.Е., Гурьянов В.Г., Хоменко В.Н., Панченко О.А. (2006) Основы компьютерной биостатистики: анализ информации в биологии, медицине и фармации статистическим пакетом MedStst. Д.: Папакица Е.К., 214 с.
Kohonen Т. (1982) Self-organized formation of topologically correct feature maps. Biological Cybernetics; 43: 59-69.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2011 Т. В. Черній, І. А. Андронова, В. І. Черній, В. Г. Гур’янов
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).