Визначення характеристик уваги у студентiв
DOI:
https://doi.org/10.25284/2519-2078.4(73).2015.84137Ключові слова:
увага, навчання, концентраціяАнотація
Мета – виявити особливостi концентрацiї та стiйкостi уваги студентiв вищих навчальних закладiв.Матерiали та методи. Концентрацiю та стiйкiсть уваги студентiв визначали за допомогою психологiчного тест у "ЮСЕФО. Форма А".
Результати. Установлено, що високим i середнiм рiвнем концентрацiї уваги володiє лише 20 – 25 % студентiв хiмiчного факультету Одеського нацiонального унiверситету iменi I.I.Мечникова, 24% студентiв I курсу заочного вiддiлення бiологiчного факультету цього навчального закладу i 25 – 30 % студентiв I курсу денного вiддiлення медичного факультету Одеського нацiонального медичного унiверситету. У бiльшостi студентiв низький рiвень концентрацiї уваги. Високий i середнiй рiвень стiйкостi уваги виявлено у 8–22% студентiв хiмiчного факультету, 15 % студентiв бiологiчного факультету i у 15 – 27 % студентiв медичного факультету.
Висновки. Вивчення iндивiдуальних особливостей уваги та їх о б' єктивна оцiнка необхiднi при вирiшеннi багатьох практичних завдань навчальної i трудової дiяльностi. У бiльшостi студентiв рiвень концентрацiї та стiйкости уваги нижчий за середнiй, що позначається на навчаннi, а в подальшому може вiдбитися на результатах трудової дiяльностi.
Посилання
Дормашев Ю. Б., Романов В. Я. (1995) Психология внимания. М.: Тривола, 375 с.
Немов Р. С. (2001) Психология: Учебн.: в 3 кн. 4- е изд. Гуманит. изд. центр ВЛАДОС. Кн. 1 : Общие основы психологии, 688 с.
Ермолаев О. Ю., Матюрина Т. М., Меешкова Т.А. (1987) Внимание школьника. М., 80 с.
Педагогика и психология высшей школы / Под ред. С.И. Самыгина (1998). Ростов-на-Дону.: Феникс, 544 с.
Бурлачук Л.Ф. (2004) Психодиагностика: Учебн. СПб.: Питер, 351 с.
Псядло Э.М. (2012) Практикум по психологии внимания: Учеб.-метод. пособ. 2-е изд., доп. Одесса,: ВМВ, 252 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 О. О. Тарабрiн, С. С. Щербаков, Д. Г. Гавриченко, Г. І. Мазуренко, О. В. Туренко, К. П. Кiрпiчнiкова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).