Презентація української системи післядипломної освіти на конгресі Європейської асоціації анестезіологів Euroanesthesia -2015 у Берліні
DOI:
https://doi.org/10.25284/2519-2078.3(72).2015.84661Ключові слова:
анестезіологія, післядипломна освіта, інтернатура, резидентура, опитувальник, термін навчанняАнотація
У 2014 р. асоціація анестезіологів України (ААУ) стала повноправним членом європейської асоціації анестезіологів (ЄСА, ESA). У 2015 р. українську делегацію запросили до участі в освітньому проекті, метою якого було представити систему післядипломної освіти в європейських країнах. Метод представлення системи післядипломної освіти – організація стенда «National village», на якому на двох постерах формату А1 було запропоновано відповісти на запитання організаторів, а також представити власні напрацювання. Крім того, було запропоновано організувати чергування фахівців біля стенда, які могли б відповісти на запитання делегатів конгресу. Однією з о сновних відмінностей української системи післядипломної підготовки за спеціальністю «анестезіологія та інтенсивна терапія» від європейської є її надзвичайно коротка тривалість – 2 роки проти 46 років в європейській системі. Саме відмінностей у термінах навчання стосувалась основна частина запитань європейських колег. Ми запропонували делегатам європейського конгресу заповнити короткий опитувальник щодо того, наскільки вони задоволені навчанням у резидентурі за анестезіологією у своїй країні. Подібне опитування ми провели перед поїздкою на конгрес серед українських лікарів та випускників нашої дворічної інтернатури. Деякі результати цих опитувань виявилися для нас несподіваними.##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 М. М. Пилипенко, І. В. Кисельова, С. І. Воротинцев, С. О. Дубров, Ю. Ю. Кобеляцький
![Creative Commons License](http://i.creativecommons.org/l/by-nc/4.0/88x31.png)
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).