Метод оцінки тяжкості операційної травми
DOI:
https://doi.org/10.25284/2519-2078.3(64).2013.105864Ключові слова:
операційна травма, операційний ризик, енергопродуктивний гомеостаз, енергобіомоніторингАнотація
Існуючі методи інтраопераційної оцінки тяжкості операційної травми і безпеки пацієнтів є недостатньо ефективними, оскільки дають змогу зареєструвати лише грубі порушення гемодинаміки, газообміну, метаболізму та гідро-іонного стану. Кожному ступеню пошкодження організму відповідає певний рівень споживання кисню. Тяжкість операційної травми тісно корелює з кількістю кисню, яку споживає організмом. Запропоновано новий, доступний для застосування в клінічних умовах метод періопераційного енергобіомоніторингу. Оригінальний метод дає змогу в поточному режимі визначати та оцінювати змінювану під час операції тяжкість операційної травми і прогнозувати результат лікування.Посилання
Шифрин Г.А., Шифрин А.Г. (2009) Краткий курс управления биоуcтойчивоcтью организма. 3апорожье: Дикое Ноле, 144 с.
Светухин А. М., Звягин А. А.. Слепнев С. Ю. (2002) Системы объективной оценки тяжести состояния больных Ч. 2. Хирургия №10: с. 60-69.
Gupta Н., Gupta Р.К., Fang X. et al. (2011) Development and validation of a risk calculator predicting postoperative respiratory failure. Chest; 140; 5: 1207-215. https://doi.org/10.1378/chest.11-0466
Терехова H.H., Козакова E.A., Ситников А. В. (2005) Проведение внутреннего аудита на основе регистрации критических инцидентов: первые результаты. Анестезиологоя и реаниматология. № 2, с. 33-35.
Смирнова Л. М. (2009) Концепція органопротекпіненого анестезіологічного забезпечення. К.: Ліга-інформ. 137 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2013 Л. М. Смирнова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).