Диагностика стресс-ассоциированных нарушений гомеостаза у новорожденных с врожденной хирургической патологией
DOI:
https://doi.org/10.25284/2519-2078.2(63).2013.106496Ключові слова:
загальне знеболювання, хірургічний стрес, новонароджений, уроджена вада розвиткуАнотація
На підставі клінічних досліджень обґрунтовано діагностичні критерії хірургічного стресу та його основних проявів, аргументовано доцільність вибору методики загального знеболювання та основних методів періопераційної терапії. Розроблено програми загального знеболювання та інтенсивної терапії, які дозволили знизити тривалість штучної вентиляції легень у післяопераційному періоді на 1 добу, скоротити строки відновлення моторно-евакуаторної функції шлунково-кишкового тракту на 1,2±0,6 діб, післяопераційну летальність до 7,69±4,90%.Посилання
Селье Г. (1960) Очерки об адаптационном синдроме. Пер. с англ. М., 254 с.
Степаненко С.М., Михельсон В.А.. Беляева И.Д., Жиркова Ю.В. (2002) Пути снижения летальности у новорожденных с пороками развития. Анестезиология и реаниматология, № 1, с. 58-61.
Чаленко В.В. (1998) Классификация острых нарушений функций органов и систем при синдроме полиорганной недостаточности. Анестезиология и реаниматология, № 2, с.22-29.
Haliwill J. R., Billman G.E. (1992) Effect of general anesthesia on cardiac vagal tone. American Journal of Physiology; 262(6 Pt 2):H1719-24.
Fan S., Cheng Y., Liu C. (1994) Heart rate varability - a useful non-invasive tool in anesthesia. Acta Anaestesiologica Sinica: 32: 51-56.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2013 Е. П. Курапов, А. Г. Анастасов, Е. А. Резникова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).