Лечение и профилактика нозокомиальных инфекций в детском отделении интенсивной терапии
DOI:
https://doi.org/10.25284/2519-2078.2(63).2013.106507Ключові слова:
нозокоміальна мікрофлора, відділення інтенсивної терапії, антибактеріальна терапіяАнотація
Представлено результати мікробіологічного моніторингу у дитячому відділенні анестезіології та інтенсивної терапії. Виявлено значне переважання грамнегативної мікрофлори, насамперед Pseudomonas aeruginosa. На підставі аналізу антибіотикограм та клінічної ефективності антибактеріальних препаратів обґрунтовано необхідність використання колістину (коломіцин) у терапії інфекційних ускладнень у дітей, які протягом тривалого часу перебувають у відділенні анестезіології та інтенсивної терапіїПосилання
Козлов Р.С., Стецюк О.У., Андреева И.В. (2007) Современные тенденции антибиотикорезистентности возбудителей нозокомиальных инфекций в ОРИТ России: что нас ждет дальше? [Электронный ресурс] Интенсивная терапия, № 4. Режим доступа к журн.: http://www.icj.ru/2007-04-01.html.
Проценко Д.Н., Гельфанд Б.Р., Игнатенко О.В. и др. (2005) Цефоперазон/сульбактам (сульперазон) в схемах ротации антибактериальных препаратов в ОРИТ [Электронный ресурс]. Инфекции и антимикробная терапия, № 4. Режим доступа к журн.: http://www.consilium-medicum.com/article/8134.
Сидоренко С.В. Резистентность микроорганизмов и антибактериальная терапия [Электронный ресурс]. Рус. мед. журн., № 11. Режим доступа к журн.: http://www.rmj.ru/articles_2159.htm.
Berlana D., Llop J.M., Fort E., et al. (2005) Use of colistin in the treatment of multiple-drug-resistant gram-negative infections. American Journal of Health-System Pharmacy; 62(1): 39-47.
Falagas ME., Kasiakou S.K. (2005) Colistin: the revival of polymyxins for the management of multidrug-resistant gram-negative bacterial infections. Clinical Infectious Diseases; 40(9): 1333-1341. https://doi.org/10.1086/429323
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2013 А. Г. Давидова, М. В. Капуста, В. В. Клочкова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).