Оптимізація анестезіологічного забезпечення кесаревого розтину
DOI:
https://doi.org/10.25284/2519-2078.3(60).2012.107250Ключові слова:
імунітет, анестезія, вагітність, кесарів розтинАнотація
Компоненти хірургічної операції (операційна травма, стрес, загальна анестезія, крововтрата, антибактеріальна терапія) призводять до зниження імунітету та розвитку вторинної імунної недостатності. В результаті операційно-анестезіологічного стресу в організмі хворого виникає стан імунодепресії, який необхідно нівелювати шляхом вибору анестетиків, які мінімально пригнічують імунні реакції. Такий підхід дає можливість розробити та впровадити в клінічну практику оптимальні методи анестезії у вагітних. Проведене дослідження засвідчило, що операційний стрес негативно впливає на імунітет вагітних. Залежно від виду анестезії прояв негативного впливу буде різним. Установлено, що епідуральна анестезія супроводжується мінімальним впливом на імунну систему, а загальна - має депресивний вплив, який зберігається понад п’ять днів.Посилання
Бунятян К. А. (2007) Вторичная имунная недостаточность у хирургических больных: рациональная диагностика и корекция: Автореф. дис. ... д.м.н: спец. 14.00.36. «Аллергология и иммунология». М., 50 с.
Здирук С.В. (2007) Влияние общей и спинно-мозговой анестезии на систему цитокинов у больных эндометриозом: Автореф. дис. ... д.м.н: спец. 14.01.01. «Акушерство и гинекология». Ростов на/Д., 25 с.
Косаченко В.М., Федоровский Н.М. (2004) Сравнительный анализ влияния общей и регионарной анестезии на состояние отдельных звеньев иммунитета при абдоминальных операциях у пожилых больных. Регионарная анестезия и лечение боли: Тематический сб. / Под ред. А. М. Овечкина. М.; Тверь, с. 35-43.
Kawasaki Т, Ogata М., Kawasaki С., Okamoto К. (2007) Effects of epidural anaesthesia on surgical stress-induced immunosuppression during upper abdominal surgery. Br J Anaesthesia: 2: 196-203. https://doi.org/10.1093/bja/ael334
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2012 Є. В. Гріжимальський
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).