Оцінка ефективності і безпечності квазісинусоїдального і трапецеїдального біполярних імпульсів при трансторакальній дефібриляції в експерименті
DOI:
https://doi.org/10.25284/2519-2078.2(59).2012.108034Ключові слова:
електрична дефібриляція, фібриляція шлуночків, серцево-легенева реанімаціяАнотація
В експерименті на поросях з моделюванням фібриляції шлуночків проведено порівняльний аналіз ефективності та безпечності електричної дефібриляції з використанням трапецеїдального і квазісинусоїдального асиметричних біполярних імпульсів. Порівняльний аналіз засвідчив, що проведення електричної дефібриляції з використанням трапецеїдального асиметричного біполярного імпульсу е ефективнішим і безпечнішимПосилання
Waalewijn R.A., Nijpels М.А., Tijssen J.G., Koster R. W. (2002) Prevention of deterioration of ventricular fibrillation by basic life support during out-of-hospital cardiac arrest. Resuscitation, 54: 31-36. https://doi.org/10.1016/s0300-9572(02)00047-3
Богушевич M.C., Востриков В.А, Черныш A.M. (2000) Проблемы электрической дефибрилляции сердца. В кн.: В.В. Мороз, Ю.А. Чурляев (ред.) Фундаментальные проблемы реаниматологии. М.: НИИОР, т.1, с. 273-288.
Xiong W., Tomaselli G.F. (2007) Electrophysiology of ventricular fibrillation and defibrillation. In: N. Paradis, H.R. Halperin, K.B. Kern, V. Wemel, D.A. Chemberlain (Eds) Cardiac Arrest: The Science and Practice of Resuscitation Medicine. Cambridge University Press, 101-127 pp. https://doi.org/10.1017/cbo9780511544828.008
Шатворян Б.Р. (2002) Метод бифазной дефибрилляции в современной электроимпульсной терапии. Анестезиология и реаниматология, 1: 37-40.
Гурвич Н.Л. (1975) Электрическая дефибрилляция сердца. М.: Медицина, 240 с.
Востриков В.А., Богушевич М.С. (1996) Сравнительная эффективность синусоидальных демпферированных монополярного и биполярного импульсов тока при трансторакальной дефибрилляции в эксперименте. В кн.: В.А. Неговский (ред.) Экспериментальные, клинические и организационные проблемы общей реаниматологии. М.: НИИОР, с. 211-221.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2012 А. В. Царев
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).