Досвід виконання крізь шкірної дилатаційної трахеостомії пацієнтам, які потребують проведення тривалої штучної вентиляції легень в Україні
DOI:
https://doi.org/10.25284/2519-2078.1(58).2012.108336Ключові слова:
трахеостомія, крізьшкірна дилатаційна трахеостомія, тривала штучна вентиляція легеньАнотація
Наведено результати порівняння двох методів трахеостомії у 58 пацієнтів, які потребували проведення тривалої штучної вентиляції легень. Описано досвід виконання крізьшкірної дилатаційної трахеостомії у 23 пацієнтів, які перебували на лікуванні у відділенні інтенсивної терапії клінічної лікарні №17 м. Києва та потребували проведення тривалої штучної вентиляції легень. Навіть невеликий досвід проведення крізьшкірної дилатаційної трахеостомії демонструє переваги цієї методики порівняно з традиційною трахеостомією: зменшення тривалості виконання оперативного втручання, менша травматизація тканин та об’єм крововтрати під час операції, швидше загоєння післяопераційної рани та відсутність необхідності в ушиванні трахеофісури.
Посилання
Dubrov S., Glumcher К (2009) Influence of tracheostomy on duration of weaning from mechanical ventilation. Crit Care Med.; 13: 7.
Дубров C.O. (2011) Порівняння ефективності та безпечності відлучення від респіратора пацієнтів з трансларингеальною інтубацією трахеї і трахеостомією після проведення тривалої штучної вентиляції легень. Біль, знеболювання і інтенсивна терапія, N°3, с. 31-35.
Armstrong Р.А., McCarthy М.С., Peoples J.B. (1998) Reduced use of resources by early tracheostomy in ventilator-dependent patients with blunt trauma. Surgery, 124: 763-766.
Nieszkowska A., Combes A., Luyt C.-E. et al. (2005) Impact of tracheotomy on sedative administration, sedation level, and comfort of mechanically ventilated intensive care unit patients. Crit Care Med., 33(11):2527-2533.
Наказ МОЗ України N° 690 від 23.09.2009 p. «Про затвердження Порядку проведення клінічних випробувань лікарських засобів та експертизи матеріалів клінічних випробувань / Типового положення про комісії з питань етики». Зареєстрований Міністерством юстиції України за N° 1010/ 17026 від 29.10.2009 р. Режим доступу - http://www.moz.gov.ua/ ua/portal/dn 20090923_690.html).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2012 С. О. Дубров, Ф. С. Глумчер, А. В. Сергієнко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).