Профілактика кишкових ускладнень ентерального зондового харчування в ранній післяопераційний період
DOI:
https://doi.org/10.25284/2519-2078.1(58).2012.108340Ключові слова:
ентеральне зондове харчування, післяопераційний період, кишечні ускладнення, мембранне травлення, кишкове всмоктуванняАнотація
Проаналізовано проблему застосування ентерального зондового харчування (ЕЗХ) у ранній післяопераційний період у хворих, які перенесли оперативне втручання з приводу патології органів травлення. Установлено, що одним з найчастіших ускладнень ЕЗХ є осмотична діарея, основними причинами розвитку якої є порушення кишкового всмоктування та мембранного травлення у ранній післяопераційний період. Відновлення кишкового всмоктування відбувається на (2,2±0,3) добу післяопераційного періоду, а мембранного травлення - на (4,1 ±0,5) добу. Застосування емульсії еспумізану на тлі призначення ентерального харчування дало змогу нормалізувати функцію кишечнику після операції на (1,4±0,3) доби раніше, ніж після використання стандартного ЕЗХ. Більш швидке відновлення функції кишечнику при застосуванні антифлатулентів сприяло зниженню больового синдрому у хворих після операції, що дало змогу скоротити вживання анальгетиків (наркотичних та ненаркотичних) у середньому вдвічі. Використання емульсії еспумізану перед проведенням ЕЗХ, а також додавання її до складу ентеральних сумішей дало змогу зменшити частоту розвитку кишкових ускладнень (осмотичної діареї) на 30,8% (р<0,01) за рахунок відновлення мембранного травлення
Посилання
Короткий В.М., Сидоренко Р.А.(2009) Раннє ентеральне зондове харчування та внутрішньочеревна гіпертензія. Клінічна хірургія, N°7-8, с. 77-79.
Bell L. (2010) Early enteral nutrition in critically ill patients. Am. J. Crit. Care; 19, 3: 269.
DeWitt R., Kudsk A. (2006) Enteral nutrition. Gastroenterology Clinics; 27, 2: 44-46.
Doig G.S., Heighes P.T. Early enteral nutrition, provided within 24 h of injury or intensive care unit admission,significantly reduces mortality in critically ill patients: a meta-analysis of randomised controlled trials. Intensive Care Med; 35, 12: 2018-2027.
Montejo J.C. (1999) Enteral nutritionrelated gastrointestinal complications in critically ill patients: A multicenter study. Crit. Care Med; 27, 8: 23-27.
Napolitano L.M. , Bochicchio G. (2000) Enteral feeding of the critically ill. Current Opinion in Critical Care, 6: 136- 142.
Stocker R., Haberlur Ch., Burgi U. (2000) Early enteral nutrition in the critically ill. Current Opinion in Critical Care, 3: 145-148.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2012 І. В. Колосович
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).