Перший досвід використання низькопотокової анестезії севофлюраном у Закарпатті
DOI:
https://doi.org/10.25284/2519-2078.1(58).2012.108351Ключові слова:
кардіохірургія, низькопотокова анестезія, севофлюранАнотація
Мета дослідження - проаналізувати перший досвід використання низькопотокової анестезії севофлюраном при кардіохірургічних втручаннях, виконаних у кардіохірургічному відділенні Закарпатського обласного клінічного диспансеру. Дослідження проведено у 73 пацієнтів, яким виконано операцію на серці в умовах інгаляційної анестезії севофлюраном. Анестезія шляхом інгаляції севофлюрану і внутрішньовенного введення фентанілу та міорелаксантів у пацієнтів з високим анестезіологічним ризиком не супроводжувалася значною зміною показників центральної гемодинаміки. В усіх випадках використання у періопераційному періоді севофлюрану (0,5-1,5 мінімальної альвеолярної концентрації) у поєднанні з опіатами дало змогу досягти стабільності основних показників гемодинаміки і кисневого балансу, запобігти ішемічним змінам на ЕКГ
Посилання
Горбась І.М. (2009) Ішемічна хвороба серця: епідеміологія і статистика. Здоров’я України, №3/1.
Морган-мл. Дж.Э., Мэгид С.М. (2008) Клиническая анестезиология: кн. 1. Изд. 2-е, испр. Пер. с англ. М.;СПб.: БИНОМ-Невский диалект, с. 133-157.
Kharash E.D. (1995) Biotransformation of sevoflurane. Anesthesia, Analgesia; 81: 27-37.
Young C.J. (1995) Inhalational anaesthetics : desflurane and sevofluran. J. Clin. Anesth.; 7(7): 564-577.
Kazuyuki I. et al. (1993) Pharmacokinetics and pharmacodynamics of new volatile anesthetics. Current Opinion in Anaesthesiology; 6:639-643.
Maslow A., Aronson S., Jacobsohn E. et al. (1999) Case off-pump coronary artery bypass graft surgery. W.B. Saunders Company
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2012 П. П. Сопко, Я. І. Данилич, П. М. Лукач, Р. І. Соскида
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).