Вплив манітолу на проникність гематоенцефалічного бар’єра та ефективність антибактеріальної терапії у хворих з нейроінфекцією
DOI:
https://doi.org/10.25284/2519-2078.4(57).2011.108627Ключові слова:
манітол, гематоенцефалічний бар’єр, антибактеріальна терапія, хворі з нейроінфекцієюАнотація
У хворих на нейроінфекцію оцінювали проникність гематоенцефалічного бар’єра та ефективність антибактеріальної терапії. В досліджуваній групі (14 пацієнтів) використовували манітол з розрахунку 1,5 г/кг маси тіла. 15 осіб склали групу контролю. Суттєвих розбіжностей у динаміці лейкоцитозу венозної крові та цитозу ліквору у порівнюваних групах не встановлено. Величина співвідношення рівня білка у сироватці крові та лікворі у хворих, які отримували манітол, через добу від початку лікування порівняно з контролем була значно нижчою - 38,3 (33,2-81,5) проти 51,2 (28,6-109,5) (р=0,01). Отримані дані свідчать про збільшення проникності гематоенцефалічного бар’єра під впливом манітолу. Відсутність різниців ефективності антибактеріальної терапії, можливо, пов’язана з тим, що антибіотики призначали без урахування терапевтичного вікна для манітолу.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2011 І. А. Хрипаченко, Е. П. Курапов, А. А. Малеєв, Т. В. Дьоміна, Д. Ш. Хафізова, С. В. Москаленко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).