Цільова індивідуальна корекція гемодинаміки у пацієнтів з інсультом
DOI:
https://doi.org/10.25284/2519-2078.2(56).2011.108955Ключові слова:
інтенсивна терапія, центральна гемодинаміка, Ебрантил, Hyper HAES, добутамін, інсульт, субарахноїдальний крововиливАнотація
Метою дослідження була оцінка ефективності застосування принципу індивідуальної корекції гемодинаміки шляхом використання урапідилу (Ебрантил) (для купірування вираженої артеріальної гіпертензії) і добутаміну в комбінації з Hyper HAES (при початковій артеріальної гіпотонії) у пацієнтів з гострими порушеннями мозкового кровообігу.
До групи дослідження було включено 45 пацієнтів з ішемічним та геморагічним інсультом, субарахноїдальним крововиливом. Завдяки впровадженню нових підходів до IT інсультів вдалося принципово знизити летальність в даних групах, шляхом впливу на гемодинаміку
Посилання
Черный В.И., Ельский В.Н., Городник Г.А., Колесников А.Н. (2007) Острая церебральная недостаточность. К.
Нейрореаниматология (под ред. Л.В. Усенко и Л.А. Мальцева) (2008). Днепропетровск.
Старченко А.А. (2004) Клиническая нейрореаниматология. М.
Рекомендации по ведению больных с ишемическим инсультом и транзиторными ишемическими атаками (2008) Исполнительный комитет Европейской инсультной организации (ESO) и Авторский комитет ESO.
Усенко Л.В., Мальцева Л.А. (2004) Ишемический инсульт тазами анестезиолога. Днепропетровск.
Guidelines for the Management of Aneurysmal Subarachnoid Hemorrhage. A Statement for Healthcare Professionals From a Special Writing Group of the Stroke Council, American Heart Association, 2009.
Компендиум (2010).
Buck J., Frederiksberg C. (2010) Урапидил (Эбрантил) — антигипертензивное средство с двумя механизмами действия: современные аспекты клинического применения. Медицина неотложных состояний, № 5(30).
Наске W., Schellinger P.D., Steiner Т. (2006) Неотложная терапия острого инсульта. Международный неврологический журнал, № 3(7).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2011 В. І. Черній, А. М. Колеснiков, В. М. Стасюк, Д. В. Дергунов, Г. С. Хайліуліна
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).