Лікування генералізованої форми правця у педіатричній практиці за європейськими стандартами
DOI:
https://doi.org/10.25284/2519-2078.1(82).2018.121969Анотація
Проаналізовано клінічний випадок генералізованої форми правця в дитини дошкільного віку, представлено клінічні особливості перебігу генералізованої форми правця та сучасні підходи до лікування відповідно до європейських стандартів, показано ефективність та перспективність такої терапії.
Посилання
Current recommendations for treatment of tetanus during humanitarian emergencies, WHO Technical Note, 2010.
Communicable Disease Management Protocols, 2017// http://www.gov.mb.ca/health/publichealth/cdc/protocol.
Наказ МОЗ України No198 від 05.08.99 "Про вдосконалення профілактики, діагностики та лікування правця"// http://mozdocs.kiev.ua/view.php?id=776.
Orko R, Rosenberg PH, Himberg JJ. IV infusion of midazolam, propofol and vecuronium in a patient with severe tetanus. ACTA Anaesthesiol Scand 1988;32:590-592.
|
Petitjeans F, Turc J, Coulet O, Puidupin M, Eve O, Benois A. The use of boluses of propofol for the management of severe tetanus in a child. Trop Doct. 2009, 39(1):52-53.
|
Boots RJ, Lipman J, O'Callaghan J, Scott P, Fraser J. The treatment of tetanus with intrathecal baclofen. Anaesth Intensive Care. 2000, 28(4):438-441.
|
Abdelmoneim T, DeNicola LK, Hasan MY. Tetanus: Complications and Management in a Pediatric Intensive Care Unit. in The Rare Case Registry of PedsCCM: The Pediatric Critical Care Web Site, 1997 // http://pedsccm.org/RARE/Tetanus.html.
Rodrigo C, Samarakoon L, Fernando SD, Rajapakse S. A meta-analysis of ma gnesium for tetan us. Anaesthesia. 2012, 67(12):1370-1374.
|
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Г. А. Павлишин, Г. І. Корицький, М. М. Галич
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).