«Важкі дихальні шляхи» в дитячій анестезіології: особливості та перспективи підвищення якості освіти лікарів
DOI:
https://doi.org/10.25284/2519-2078.1(86).2019.159574Ключові слова:
важкі дихальні шляхи, тяжка інтубація трахеї, лікар анестезіолог-реаніматологАнотація
У статті висвітлена тема «Важких дихальних шляхів», як актуальна проблема лікарів-анестезіологів України та у всьому світі в цілому. Проведений аналіз матеріалів опитування анестезіологів різних вікових категорій, стажу роботи та різних лікарняних установ у двох областях – Вінницькії та Хмельницькії. При анкетуванні виявлено відсутність достатнього рівня знань по проблемі важких дихальних шляхів та важкої інтубації трахеї; низький ступінь оснащеності стаціонарів спеціальним обладнанням. Проте 97% анестезіологів відповідали, що спеціальні рекомендації допомагають у вирішенні проблем ВІТ та виявляли готовність та зацікавленість до навчання за програмою ВДШ із застосуванням симуляційного обладнання та збільшення теоретичних годин по проблемі на кафедрі.
Посилання
Pearce A. Evaluation of the airway and preparation for difficulty. Best practice and research clinical anesthesiology. 2005; 19: 559–79.
|
Lapinsky SE. Endotracheal intubation in the ICU. Critical Care. 2015; 19: 258.
|
Isono S, Ishikawa T. Oxygenation, not intubation, does matter. Anesthesiology. 2011;114:7–9.
|
Higgs A, Cook TM, McGrath BA. Airway management in the critically ill: The same, but different. Br J Anaesth. 2016;117:i5–i9.
|
Cook TM, MacDougall-Davis Complications and failure of airway management. Br J Anaesth. 2012;109: i68–i85.
|
Морган-мл. Дж. Эдвард, Клиническая эндокринология: книга 1-я / Дж. Эдвард Морган-мл., Мегид С. Михаил; пер. с англ. – М.; СПб: Издательство БИНОМ - Невский Диалект, 1998. – С. 71–99, 199–219.
Руководство по анестезиологии: учеб. пособие / под ред. Ф. С. Глумчера, А. И. Трещинского. – К. : Медицина, 2008. – С. 140–170.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Біль, знеболення та інтенсивна терапія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).