Лактат як предиктор тяжкості та смертності дітей і новонароджених у критичному стані
DOI:
https://doi.org/10.25284/2519-2078.4(73).2015.84158Ключові слова:
діти, лактат, прогностична цінністьАнотація
Розглянуто питання про пiдвищений рiвень лактату в кровi як предиктор летальностi в гострий перiод хворих, госпiталізованих у педiатричнi лiкувальнi стацiонари, травмпункти або вiддiлення iнтенсивної та невiдкладної допомоги, а також щодо прогностичної цiнностi лактатемiї у новонароджених з тяжкою гiпоксемiєю. При педiатричному сепсисi/септичному шоцi вмiст лактату може бути хорошим предиктором смертностi у дiтей. Доведено, що лактат – один з надiйних параметрiв для оцiнки гемодинамiки в дитячiй кардiохiрургiї. Показано взаємозв'язок мiж асфiксiєю в пологах i неврологiчними порушеннями новонароджених. Високий рiвень лактат у в першу годину життя дитини, народженої в асфiксiї, а також серiйнi вимiрювання лактату в кровi є важливим фактором прогнозу неврологiчного порушення вiд помiрної до тяжкої енцефалопатiї. Чутливiсть i прогностична цiннiсть вмiсту лактату є великими, порiвняно з рН або дефiцитом основ .##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 В. І. Снiсарь, Д. Н. Сурков
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).