Причини тяжкої iнтубацiї трахеї у хворих з флегмоною шиї
DOI:
https://doi.org/10.25284/2519-2078.4(73).2015.84305Ключові слова:
флегмона шиї, анестезiя, тяжка iнтубацiя трахеї, причиниАнотація
Мета – встановити частоту i причини тяжкої iнтубацiї трахеї у хворих з флегмоною шиї.
Матерiали та методи. Обстежено 75 хворих, яким проведене анестезiологічне забезпечення з приводу хiрургiчного лiкування флегмони шиї. Пацiєнтiв розподiлили на двi групи: контрольну (n=37) – медичну допомогу надавали згiдно з наказом МОЗ України No 181 вiд 24.03.2009 р. "Протокол надання медичної допомоги хворим з розлитою флегмоною шиї" та основну (n= 38) – анестезiологiчне забезпечення проводили за запропонованою методикою.
Результати. Труднощi при забезпеченнi прохiдностi дихальних шляхiв установлено у 73,3 % пацiєнтiв. Обмеження вiдкривання роту (тризм II-III ступеня тяжкостi), наявнiсть набряку гортанi та одонтогенна флегмона шиї були вiрогiдними причинами тяжкої i невдалої iнтубацiї трахеї у хворих з флегмоною шиї.
Висновки. Частота тяжкої ларингоскопiї, невдалої i тяжкої iнтубацiї трахеї у хворих з флегмоною шиї становить 34,7, 9, 3 i 29, 3 % вiдповiдно. Вiрогiдними причинами тяжкої iнтубації трахеї є обмеження вiдкривання роту, набряк гортанi та одонтогенна флегмона порожнини роту i шиї.
Посилання
Голубь И. В. (2008) Флегмоны челюстно-лицевой области и проблемы безопасной анестезии. Военно-медицинский журнал, No 4, с. 65-68.
Мельников В.П. (2005) Флегмони шиї та їх ускладнення: клiнiка, дiагностика та лiкування: Автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. мед. наук: спец. 14.01.03 "Хiрургiя". Львiв, 21 с.
Молчанов И.В., Заболотских И.Б., Магомедов М.А. (2006) Трудный дыхательный путь с позиции анестезиолога-реаниматолога: Пособие для врачей. Петрозаводск: ИнтелТек, 128 с.
Чудаков О.П, Походенько-Чудакова И.О., Тесевич Л.И. и др. (2006) Общее обезболивание в челюстно-лицевой хирургии: Учебное пособие. Мн. : БГМУ, 39 с.
Поллард Б. Дж. (2006) Руководство по клинической анестезиологии; пер. с англ. Л. В. Колотилова, В. В. Мальцева. М.: МЕДпресс-информ, 912 с.
Chetan B. Raval, Mond. S. Khan (2012) Airway management in submandibular abscess patient with awake fibreoptic intubation--a case report. Middle East J Anaesthesiol. 2012 Feb;21(4):647-51.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 В. Ю. Артеменко, О. О. Буднюк
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).