Презентація української системи післядипломної освіти на конгресі Європейської асоціації анестезіологів Euroanesthesia -2015 у Берліні
DOI:
https://doi.org/10.25284/2519-2078.3(72).2015.84661Ключові слова:
анестезіологія, післядипломна освіта, інтернатура, резидентура, опитувальник, термін навчанняАнотація
У 2014 р. асоціація анестезіологів України (ААУ) стала повноправним членом європейської асоціації анестезіологів (ЄСА, ESA). У 2015 р. українську делегацію запросили до участі в освітньому проекті, метою якого було представити систему післядипломної освіти в європейських країнах. Метод представлення системи післядипломної освіти – організація стенда «National village», на якому на двох постерах формату А1 було запропоновано відповісти на запитання організаторів, а також представити власні напрацювання. Крім того, було запропоновано організувати чергування фахівців біля стенда, які могли б відповісти на запитання делегатів конгресу. Однією з о сновних відмінностей української системи післядипломної підготовки за спеціальністю «анестезіологія та інтенсивна терапія» від європейської є її надзвичайно коротка тривалість – 2 роки проти 46 років в європейській системі. Саме відмінностей у термінах навчання стосувалась основна частина запитань європейських колег. Ми запропонували делегатам європейського конгресу заповнити короткий опитувальник щодо того, наскільки вони задоволені навчанням у резидентурі за анестезіологією у своїй країні. Подібне опитування ми провели перед поїздкою на конгрес серед українських лікарів та випускників нашої дворічної інтернатури. Деякі результати цих опитувань виявилися для нас несподіваними.##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 М. М. Пилипенко, І. В. Кисельова, С. І. Воротинцев, С. О. Дубров, Ю. Ю. Кобеляцький
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).