Перший досвiд впровадження британського варiанта екзамену за системою OSCE наприкiнцi дворiчної iнтернатури
DOI:
https://doi.org/10.25284/2519-2078.3(68).2014.84691Ключові слова:
анестезiологiя та iнтенсивна терапiя, пiслядипломна пiдготовка, структурований клiнiчний екзаменАнотація
Протягом багатьох десятилiть у Великi Британiї розроблялася та вдосконалювалася система пiслядипломної пiдготовки з анестезiологiї та iнтенсивної терапiї, яка б вiдповiдала швидкому розвитку однiєї з найбiльш технологiчних спецiальностей у медицинi. З 2004 р. пiслядипломну пiдготовку розподiлено на 2-рiчну базову пiдготовку, пiсля якої резидент має скласти первинний iспит (FRCA Primary), та 5-рiчний спецiалiзований тренiнг. Контроль i перевiрка знань, зокрема шляхом проведення всебiчних iспитiв, є важливою складовою цiєї системи. Ми спробували впровадити спрощений варiант об’єктивного структурованого клiнiчного екзамену (OSCE), який є ключовим у структурi первинного iспиту, для перевiрки знань випускникiв нашої 2-рiчної iнтернатури. Для цього були пiдготовленi 8 клiнiчних та теоретичних станцiй, на кожнiй з яких iнтернiв екзаменували 2 викладачi за заздалегiдь пiдготовленими запитаннями та еталонами правильних вiдповiдей. За результатами складання iспиту виявлено клiнiчнi станцiї, на яких iнтерни продемонстрували добрi знання, а також теми, за якими їх вiдповiдi часто не збiгалися з еталонними. Середнiй бал за весь iспит становив 49,9%. Це свiдчить про те, що бiльшiсть iнтернiв не могли б скласти такий iспит з першого разу. За кордоном до цього iспиту резиденти проходять спецiальну пiдготовку, а нашi iнтерни не мали подiбного досвiду. Пiсля отримання сертифiкатiв спецiалiста бiльшiсть iнтернiв позитивно оцiнили iспит i тренiнги, якi вiдбувалися до екзамену та паралельно з ним. Таким чином, ми можемо стверджувати, що впровадження британської методологiї проведення екзамену було корисним i дало новий досвiд як випускникам iнтернатури, так i викладачам кафедри, у майбутньому це може суттєво пiдняти рiвень пiслядипломної пiдготовки за нашою спецiальнiстю.
Посилання
http://www.rcoa.ac.uk/examinations
Cross P. (2004) How to pass the FRCA, BMJ Careers.
McIndoe A. (2013) High stakes simulation in anaesthesia, Cont. Educ. Anaesth. Critical Care Pain. https://doi.org/10.1093/bjaceaccp/mks034
CCT in Anaesthetics: Competency Based Basic Level (ST years 1 and 2) Training and Assessment. Royal College of Anaesthetists.
Pell G, Fuller R, Horner M, Roberts T. (2010) How to measure the quality of the OSCE: A review of metrics – AMEE guide no. 49. Med Teach; 32:802-11. https://doi.org/10.3109/0142159x.2010.507716
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 М. М. Пилипенко, I. Рибiнкiна, I. П. Шлапак
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).